IRRS Misyonu için Hazırlık Toplantısı 5-6 Mayıs 2022 tarihlerinde Gerçekleştirildi

May 25, 2022
IRRS-Hazırlık-Toplantısı-poster

Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı Integrated Regulatory Review Service misyonuna yönelik olarak 5-6 Mayıs tarihlerinde Kurumumuzda Hazırlık Toplantısı gerçekleştirilmiştir.

4-16 Eylül 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilmesi planlanan Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı (UAEA) Integrated Regulatory Review Service (IRRS) misyonuna yönelik olarak 5-6 Mayıs tarihlerinde Kurumumuzda Hazırlık Toplantısı gerçekleştirilmiştir.

IRRS misyonu radyasyondan korunma ile nükleer, radyasyon, radyoaktif atık ve taşıma güvenliği hususlarında ülkelerin ulusal düzenleyici altyapılarının etkinliğini belirlemek, desteklemek ve artırmak için düzenlenen bir akran gözden geçirme misyonudur. Kurumumuz bahse konu misyona 2021 yılında başvurmuş olup misyonun gerçekleştirilmesi için gerekli hazırlıkları sürdürmektedir.

IRRS misyonu Hazırlık Toplantısına misyona liderlik yapacak olan Dr. Georg Schwarz, lider yardımcısı Faizan Mansoor ile UAEA koordinatörü Shah Zia Hussain ve koordinatör yardımcısı Hailu Teodros Gebremichael katılım sağlamıştır. Toplantıya Kurumumuz adına, misyonda irtibat kişisi (liaison officer) olarak görev almakta olan Nükleer Tesisler Dairesi Başkanı Dr. Serhat ALTEN ile Buğra Kılınç, Fatmanur Küçük ve Rumeysa Nur Yıldırım katılım sağlamıştır.

Toplantıda Eylül ayında gerçekleştirilecek misyonun teknik ve lojistik ayrıntıları tartışılmış ve toplantı sonunda misyona ilişkin şartname Shah Zia Hussain ve Dr. Serhat ALTEN tarafından imzalanmıştır.

Medya Galerisi

IRRS Hazırlık Toplantısı

İlgili Haberler

Kamuoyuna Duyuru

Nükleer Düzenleme Kurulu Başkanlığına, İkinci Başkanlığına ve Kurul Üyeliğine Atamalar Gerçekleşt...

Rostechnadzor Ülkemize Teknik Bir Ziyaret Gerçekleştirdi

Kamuoyuna Duyuru

29-03-2022

Nükleer Düzenleme Kurum Başkanı Ve Heyeti Atomexpo Forumuna Katılım Sağladı

Tenmak İle Radisa Sözleşmesi İmzalandı

Kurumumuz ile TENMAK Arasında RADİSA İstasyonlarının Kurumu ile Bakım ve Onarımına İlişkin Hizmet...

Macaristan Atom Enerjisi Kurumu (HAEA) Ülkemize Teknik Bir Ziyaret Gerçekleştirdi

Dozimetri Hizmeti Veren ve Dozimetri Hizmeti Alan Kuruluşların Dikkatine

Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı (UAEA) 66. Genel Konferansına Katılım Sağlandı

Nükleer Düzenleme Kurumu ile TÜBİTAK BİLGEM Arasında protokol imzalandı

Dosya